Okolí

Pár informací o naší vesničce Perná 

Penzion u Valíčků se nachází v obci Perná, která leží 7 km od historického města Mikulov. Perná je půvabná obec na úpatí Palavských vrchů, která je známá svou bohatou viařskou tradicí a nabízí úchvatné vinice, které produkují vyhlášená vína, zejména vinné odrůdy jako Ryzlink vlašský či Müller Thurgau. Obec je také oblíbeným cílem turistů, kteří si zde mohou užít nejen degustace vín, ale také krásnou přírodu a historické památky. Přilehlé územní celky Perné jsou součástí chráněné krajinné oblasti Pálava.

Kam na výšlap

Perná je místo, odkud se vyráží na pěší túry kolem Pálavy, nebo také na kolech do nedalekého Mikulova. Mušovská jezera - Novomlýnské nádrže jsou ideálním místem pro koupání, vodní sporty či rybolov.

Zajímavosti v okolí:

Mikulov - zámek
Ditrichsteinská hrobka, Židosvská synagoga, Svatý kopeček atd.
Lednicko - valtický areál (UNESCO)
Cyklostezky
Koupaliště Riviéra - Mikulov
Valtice - naučná stezka bosou nohou 
Lázně Lednice
Aqualand Moravia Pasohlávky, Hrušovany nad Jevišovou, Hustopeče u Brna, Břeclav, Lednice Termální koupaliště v Laa (Rakousko), 

ZOO Sedlec, Archeopark Pavlov

Kultura v okolí:

V září se v Mikulově každoročně koná, asi největší kulturní událost Mikulova - Pálavské vinobraní. Ani zbytek léta však není ochuzený, zajímavé kulturní akce zaplňují většinu teplých dní v Mikulově. V srpnu se můžete přijet podívat na každoročně konané perenské krojované hody.

Po přijemně únavném kulturním zážitku oceníte pohodlí našich pokojů i venkovní terasy. Kde lépe strávit návštěvu krásné
Jižní Moravy než přímo pod Pálavskými vrchy.